کاربرد عسل در لوازم آرایشی

اخبار-کاربرد عسل در لوازم آرایشی
کاربرد عسل در لوازم آرایشی

امروزه لوازم آرایشی بسیاری وجود دارد که با عسل و یا ژله رویال تهیه می شود. این مواد را یونانی ها و خصوصا رومیها که کاملا از خواص نرم کننده عسل اطلاع داشته و آن را برای زیبایی پوستشان بکار می بردند اختراع کردند.

عسل سلولهای سطحی پوست را با تغذیه اپیتالیوم و فعال ساختن جریان خون در سطح مویرگها ترمیم می کند. عسل با هیدراته کردن پوست، آن را تغذیه میکند.

بنابراین، مصرف عسل در لوازم آرایشی کاملا قابل درک است. بهمین دلیل، امروزه بسیاری از آزمایشگاهها از عسل برای ساخت صابونها، کرمها، ماسکها و لوسیونها اتفاده می کنند.

فرمولهای زیر توصیه میشود:

 125 گرم آرومل اسطوخودوس(عسل اقاقیا + اسانس روغنی اسطوخودوس(
 125 گرم عسل همراه با ژله رویال ( که محتوی 3 گرم ژله رویال باشد(
 125 گرم عسل همراه با بره موم (که محتوی  سه گرم بره موم باشد(

این سه مورد را به دقت با یک قاشق چوبی در ظرف شیشهای مخلوط کنید. هنگامی که مخلوط کاملا یکدست شد، مواد زیر را به آن بیفزایید:

 یک قاشق مربا خوری روغن جوانه گندم
 یک قاشق مربا خوری روغن آووکا
 یک قاشق مربا خوری روغن بادام شیرین

این روغنها از مخلوط آرومل-ژله رویال-بره موم محافظت کرده و آن را تغذیه میکنند.
توجه نمایید که قبل از هر بار استفاده ، این مخلوط را دوباره هم بزنید.

با در نظر گرفتن خواص عسل، اسانس روغنی اسطوخودوس، ژله رویال، بره موم، روغن جوانه گندم، روغن آووکا و بادام شیرین برای زیبایی پوست و نرمی و هیدراته کردن آن، حتما شما را متعجب خواهد ساخت.

صابون عسلی:

یک کیلوگرم عسل اسطوخودوس(و یا عسل کاملا طبیعی) را در یک چهارم لیتر آب (در یک قابلمه) ریخته و یک صابون بدون بوی 600 گرمی(صابون مارسی) که 72 درصد چربی داشته باشد را رنده کنیدو آن را با حرارت ملایم گرم کنید تا مخلوط یکدست شود، 10 قطره اسانس روغنی اسطوخودوس به مخلوط افزوده و سپس آنرا در قالبهای مناسب و بدلخواه ریخته و پس از سرد شدن صابون عسلی آماده مصرف کردن است.

منبع asal24.com:

 

دریافت فایل ضمیمه اول